طراحی داخلی مجتمع تجاری مدرن

این مجموعه با کمک دو شرکت طراحی داخلی و معماری ساخته شده و اولین مجتمع همیشه بهار در منطقه دریاچه Rishden محسوب می شود. تجربه ای منحصر به فرد از خرید که شامل بخش های لباس، تفریحی و طبیعت می باشد. طراحی داخلی مجتمع تجاری مدرن داری چندین ویژگی است . از جمله اولین فروشگاه زنجیره ای به شکل فروشگاه های خارج از شهر، اولین ساختمان مقاوم و اولین فروشگاه تاسیس شده از سال ۲۰۰۸ به شمار می رود. این پروژه به عنوان یکی از بهترین فروشگاه های سال ۲۰۱۸، در بیستم نوامبر ۲۰۱۷ معرفی و موفق به دریافت جایزه شد.

طراحی داخلی مجتمع تجاری مدرن
این ساختمان زیبا به خاطر طراحی متناسب با بهینه سازی مصرف انرژی و اقدامات مخصوصش، نسبت به باقی فروشگاه های منطقه، ۵۰% از تاثیرات مخرب دی اکسید کربن را کاهش داده و مطابق با استانداردهای BREEAM ساخته شده. فضای داخل ساختمان، روشن و دلباز است. طراحی داخلی مجتمع تجاری مدرن ، بین فضای طبیعی و سرسبز و عناصر صنعتی و خشک محیط ارتباط زیبایی برقرار می کند. وجود بارهای نوشیدنی، رستوران، کافی شاپ و بیش از پنجاه نمایندگی از برندهای معروف و لوکس دنیا در دو طبقه، این مجموعه را به یک مقصد توریستی تبدیل کرده.

طراحی داخلی رستوران مدرن
یکی از ویژگی های اصلی این مجتمع، دیواری با مساحت ۱۴ مترمربع در وسط فروشگاه است که حدود دو هزار گیاه مختلف و آثار هنری هنرمندان محلی را در خود جا داده. یکی از شرکت های طراح این پروژه، برای کمک به حفظ مناطق حفاظت شده بومی و بالا بردن سطح آگاهی مردم و برقراری ارتباط بین مشتری ها و طبیعت، با موسسه حیات وحش BCN شروع به همکاری کرده. این موسسه به افراد بومی و مشتریان این مجتمع، خدماتی از قبیل پیاده روی در اطراف دریاچه، کشاورزی و باغبانی در طبیعت آزاد، و فعالیت های کاردستی برای کودکان ارائه می کند.

طراحی داخلی مجتمع لوزام آرایشی
مدیر توسعه این مجموعه گفته: “این مجتمع سرسبز، بومی و براساس عادات خرید امروزه مردم طراحی شده. نتیجه همکاری با یک شرکت معماری دیگر، ساخت مجموعه ای بود که فقط یک مجتمع خرید نیست. تعامل این دو شرکت بسیار تاثیرگذار بوده، و ما از نتایج زیست محیطی و راندمان فروشگاه واقعا راضی هستیم”.

در خلاصه طراحی داخلی مجتمع تجاری مدرن گفته شده بود که نه تنها زیبایی آن اهمیت بسیاری دارد، بلکه باید مقاوم و با استانداردهای زیست محیطی هم مطابقت داشته باشد. محیط آن باید اجتماعی، مُد روز، پرانرژی، منعطف و باتناسب می بود. به طور کلی باید مشتری را قانع می کرد که بخشی از روزش را در این منطقه بگذراند. از آنجا که این مجموعه، اولین فروشگاه خارج از شهر منطقه Rushden می باشد، زیبایی شناسی جدید و متفاوتی در طراحی و ساخت آن به کار رفت. از مهم ترین نکات خلاصه طرح این پروژه می توان به نقشه کشی اصلی، گردش کار، طراحی نما و سردر، معماری داخلی، اصول نورپردازی، تعریف اصول طراحی معماری و مواد مصرفی هر بخش اشاره کرد.

هر دو شرکت مسئول، پا به پای یکدیگر کار کردند تا هویت این ساختمان را مطابق مُد روز تعریف کنند. به جای مخفی کردن بخش های انباری و سوله ای مجتمع، آن را در مرکز طراحی قرار دادند و عناصر صنعتی آن را با زیبایی شناسی ظریف تر و روشن تر متوازن کردند. وجود گل و گیاه در هر گوشه مجتمع، باعث طراوت و شادابی محیط می شود. برای اولین بار در این منطقه، ساختمانی طراحی شده که سقف آن باز و در معرض دید است. برند و امضای سیاه این فروشگاه در ریل های سیاه سقف، جلوه پرنور تری گرفته.

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خواب
این نوع طراحی سقف، نوعی پنجره سقفی به وجود آورده که باعث جداسازی بخش های مختلف مجتمع شده و به حال و هوای معاصر داخل ساختمان می افزاید. در سرتاسر فروشگاه از لامپ های LED استفاده شده که در کاهش مصرف انرژی تاثیر به سزایی دارد. سیستم سرمایشی و تهویه هوای ساختمان، استاندارد و مطابق با قوانین زیست محیطی طراحی شده. از حفره های مخصوص تهویه هوا که روی دیوارها ایجاد شده، به عنوان یک عنصر معماری و دکوراسیون داخلی استفاده شده و به محیط بافت متفاوتی داده. این ایده ثابت می کند که ابزارهای کاربردی می توانند زیبا هم باشند.

یکی دیگر از مزایای سوراخ کردن دیوارها برای نصب سیستم تهویه، این بود که نیازی به کانال کشی سقف نبود. درنتیجه دست طراحان در ایجاد یک فضای دلباز و بزرگ کاملا باز بود. یکی از شرکای شرکت مسئول پروژه در توصیف روش کلی پیشبرد پروژه گفته: “فضای داخل فروشگاه، واقعا سبک و دلباز است که باتوجه به موقعیت جغرافیایی ساختمان و نزدیکی آن به دریاچه، کاملا تناسب دارد. سال گذشته، این برند را در چین ارزیابی و توسعه دادیم و برای گسترش آن در انگلستان واقعا هیجان داشتیم. به خصوص که با شریک جدید خود وارد کار شدیم و می دانستیم که با آینده نگری و طرز فکر آن ها می توانیم یک مرکز خرید مفرح و دلباز با طراحی داخلی مجتمع تجاری مدرن بسازیم”.

منبع : طراحی دکوراسیون داخلی